Χρώματα και αρώματα πλημμύρισε η κεντρική πλατεία της Δαύλειας, την Κυριακή 30 Απριλίου, στα πλαίσια της 4ης Ανθοκομικής Έκθεσης που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γυναικών της Κοινότητας.
Άνθη και φυτά όλων των ειδών, κεράσματα από το Σύλλογο, επισκέπτες και πολλές πολιτικές παρουσίες, ελέω εκλογών, έδωσαν ζωή στο κέντρο του χωριού για μια ολόκληρη μέρα από το πρωί έως τις 9 το βράδυ.
Εκτός από το δήμαρχο Γιάννη Ταγκαλέγκα, αντιδήμαρχοι και δημοτικοί σύμβουλοι, πλειοψηφίας και μειοψηφίας, έδωσαν επίσης το παρών, καθώς και η Αντιπεριφερειάρχης Φανή Παπαθωμά.