Πακέτα με τρόφιμα και είδη προσωπικής υγιεινής προσφέρθηκαν σε 344 δικαιούχους του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Θηβαίων ενόψει των Χριστουγέννων.
Εκεί βρέθηκε το πρωί και ο δήμαρχος Γιώργος Αναστασίου με τους αντιδημάρχους Τάσο Καμούτση και Νίκο Κοβάνη.
Η αλληλεγγύη προς τις ευάλωτες ομάδες του πληθυσμού είναι το πάγιο αίτημα που μένει ενεργό διαχρονικά ανεξαιρέτως εορτών και το Κοινωνικό Παντοπωλείο είναι μια μικρή βοήθεια προς όλους τους οικονομικά ευάλωτους.