Κυριακή, 7 Μαρτίου

Νέες διακρίσεις για τα κορίτσια του ΓΑΣΛ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Σε ένα από τα υψηλότερα σε επίπεδο Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής στην Ελλάδα το 5ο ‘Aphrodite Cup’ με την συμμετοχή αθλητριών από 5 ηπείρους , ο ΓΑΣ Λιβαδειάς έλαβε μέρος για 5η συνεχόμενη χρονιά με εξαιρετική επιτυχία.

Η συμμετοχή του συνοδεύτηκε με τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στις κορίνες από την  αθλήτρια Αποστολία Νάση , την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο σχοινάκι από την αθλήτρια Χαριτίνα Αγραφιώτη αλλά και τις πολύ καλές εμφανίσεις όλων των αθλητριών του συλλόγου.

Συγκεκριμένα στην κατηγορία των γυναικών η Νάση Αποστολία κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στις κορίνες , την 6η θέση στο στεφάνι και την 7η θέση στην κορδέλα.

Στην ίδια κατηγορία η Γκαλαμέλου Ιωάννα κατέκτησε την 9η θέση στην μπάλα και τις κορίνες και την 10η θέση στο στεφάνι.

Στην κατηγορία των νεανίδων η Αγραφιώτη Χαριτίνα κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο σχοινάκι και την 10η θέση στην κορδέλα.

Στην ίδια κατηγορία η Ταμπάκη Μαριάννα κατέκτησε την 6η θέση στις κορίνες και την 14η θέση στην μπάλα.

Η Καρόκη Καλομοίρα κατέκτησε την 9η θέση στην κορδέλα και την 18η θέση στην μπάλα.

Η Κορογιάννου Κατερίνα την 12η θέση στο σχοινάκι , την 13η θέση στην μπάλα και την 14η θέση στις κορίνες.

Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες και προπονήτριες και καλή συνέχεια στο δύσκολο αγωνιστικό τους πρόγραμμα!!!