Εκπαιδευτικοί και μαθητές του ΕΕΕΕΕΚ Λουτουφίου επισκέφτηκαν, το δήμαρχο Θηβαίων Γ. Αναστασίου στο γραφείο του και του τραγούδησαν τα κάλαντα.
Οι μαθητές φορώντας σκουφάκια Αγίου Βασίλη και ξωτικών τραγούδησαν τα ικαριώτικα κάλαντα και τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς προσφέροντας κυριολεκτικά μια αγκαλιά δώρα στον Δήμαρχο και τους Αντιδημάρχους. Τα δώρα ήταν χειροποίητες διακοσμητικές κατασκευές αλλά και ξύλινα ημερολόγια για το νέο έτος.
Οι εκπαιδευτικοί συνόδευσαν μουσικά τους μαθητές με τουμπερλέκι, τύμπανο και μαράκες ενώ ο Υποδιευθυντής Λάμπρος Γκιόλιας συνομίλησε με τον Δήμαρχο. Αφού μαθητές και εκπαιδευτικοί κεράστηκαν γλυκά και αναψυκτικά αντάλλαξαν θερμές ευχές για καλές γιορτές.
Για άλλη μια φορά το γραφείο Δημάρχου πλημμύρισε χαρμόσυνα τραγούδια, χαμόγελα και δώρα. Ευχή όλων να τραγουδήσουμε ξανά όλοι μαζί … και του χρόνου!